Strona głównaOpinie i stanowiska2011

2011

Oczekujemy, że system będzie transparentny, a ścieżka legislacyjna przejrzysta, także pod względem autorstwa.
Polska musi utrzymywać dialog z czołowymi krajami strefy euro – Niemcami i Francją.

Nie promując kobiet na stanowiska kierownicze, wykorzystujemy jedynie 50 procent dostępnego potencjału.

Strategię równych szans warto stosować nie tylko z powodów etycznych i prawnych, ale także biznesowych – bo się po prostu opłaca. Dlatego trzeba do niej przekonywać polskie firmy.

Filozofia stanowienia prawa niestety niewiele się zmienia. Mamy pojedyncze przykłady pozytywne, ale system ciągle szwankuje.

Najwięcej kobiet jest w małych firmach, w których odpowiedzialność i ryzyko są niewielkie. Im większa firma, tym kobiet jest mniej, a w spółkach giełdowych można je już policzyć na palcach jednej ręki.

Warunkiem porozumienia w sprawie zmniejszenia składki przekazywanej do OFE jest zadeklarowanie przez rząd szybkiego podjęcia reform trwale poprawiających stan finansów publicznych.

19.05
Mecz Finałowy Ligii Mistrzów UEFA, Monachium
17.05
Jubileusz 150-lecia Muzeum Narodowego
16.05
Spotkanie Klubu 22
piątek, 11 maja 2012
Posłowie słusznie uznali, że podniesienie wieku emerytalnego jest niezbędne. czytaj więcej...
Czy jesteś za wydłużeniem wieku emerytalnego dla kobiet do 67 roku życia?
Recepta dla biznesu
Biznes ma tak złe notowania, jak jeszcze nigdy dotąd w historii. Kolejne kryzysy gospodarcze, bankructwa wielkich firm, afery korupcyjne na najwyższych szczeblach globalnych korporacji totalnie podważyły społeczne zaufanie do firm i przedsiębiorców. ...więcej
Obok. Polska – Niemcy. 1000 lat historii w sztuce
Na jeden z listopadowych weekendów wybrałyśmy się w niewielkim gronie naszego Klubu 22 do Berlina. Anda Rottenberg, chciała pokazać nam projekt, którego jest kuratorką i który przez ostatnie kilka lat całkowicie ją pochłonął. ...więcej
Odbijmy Skłodowską Francuzom!

To nie jest zwykła książka. To porywająca historia kobiety, która spełniała swoje marzenia walcząc z losem, akcentem, uprzedzeniami do cudzoziemców i obowiązującym stereotypem kobiety.

...więcej
Biała bluzka
Mega kreacja Krystyny Jandy i giga teksty Agnieszki Osieckiej. Każdy powinien to zobaczyć. Ja długo się zbierałam. Nigdy nie mogłam zgrać terminów, moich i Jandy. W końcu udało się. ...więcej
poprzedninastępny