Twitter

Nie ma rozwoju bez internetu

środa, 11 maja 2011

Nie ma rozwoju bez internetu

- Dobra diagnoza powinna ułatwić rządowi zbudowanie racjonalnego planu wsparcia gospodarki internetowej. Lewiatan i Google są gotowe w tym pomóc - zapewniła Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, otwierając 11 maja 2011 w Arkadach Kubickiego w Warszawie, konferencję Google i Lewiatana Polska internetowa. Zaprezentowano na niej wyniki raportu Boston Consulting Group badającego wpływ Internetu na polską gospodarkę.

Podczas panelu po prezentacji raportu, Henryka Bochniarz przyznała, że polscy przedsiębiorcy w niewystarczającym stopniu wykorzystują sieć. - Ale to także wina administracji, która nie ułatwia firmom aktywnego korzystania z internetu - podkreśliła.

Prezydent Lewiatana wyraziła jednak nadzieję, że takie rozwiązania, jak wprowadzony niedawno podpis elektroniczny oraz możliwość składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną przyspieszą rozwój transakcji w sieci i znacznie ułatwią życie przedsiębiorcom. Zwróciła też uwagę na odpowiedzialność państwa za wprowadzanie takich działań. – Rola regulatora i administracji jest tu kluczowa. Namawiam administrację, by szukała wszystkich przestrzeni, w których można wykorzystać internet dla usprawniania i zwiększania efektywności działania firm – zaapelowała.

Raport BCG wskazuje, że polscy przedsiębiorcy wykorzystują internet tylko w podstawowym zakresie i rzadko sięgają po zaawansowane narzędzia podnoszące produktywność. Pod tym względem Polska plasuję się dopiero w końcówce państw europejskich: tylko 51procent polskich firm intensywnie wykorzystuje internet (w porównaniu z 70 procent w Europie).

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI