Twitter

O EFNI w Sopocie

poniedziałek, 20 czerwca 2011

O EFNI w Sopocie

- Na trzy ostatnie dni września Sopot stanie się stolicą europejskiego biznesu. Na Europejskie Forum Nowych Idei, które planujemy tu zorganizować w dniach 28-30 września, zaprosiliśmy elitę europejskiej polityki i biznesu - mówiła prezydent PKPP Lewiatan podczas briefingu dla dziennikarzy 17 czerwca w Sopocie. - Swój przyjazd już potwierdzili Nouriel Roubini, Olivier E.Wiliamson, Peter Schwartz oraz wielu innych wybitnych ekonomistów i intelektualistów, liderów biznesu i polityki.

Henryka Bochniarz wraz z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim spotkali się z dziennikarzami z Trójmiasta. Tematem briefiengu był stan przygotowań do Europejskiego Forum Nowych Idei, które PKPP Lewiatan organizuje wraz z miastem Sopot i BUSINESSEUROPE, największą organizacją pracodawców w UE.

- Bedziemy duskutować o tym, jak Europa ma konkurować z resztą świata, czy to w ogóle możliwe i jak przejść od deklaracji do konkretnych działań – wyjaśniała Henryka Bochniarz.

Bezpośrednią przyczyną organizowania Forum jest polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. PKPP Lewiatan, w ramach obowiązków członkowskich w BUSINESSEUROPE, będzie pełnić w tym czasie rolę lidera europejskiego biznesu.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI