Twitter

Pomagamy uchodźcom na #7KongresKobiet. Przyłączajcie się!

wtorek, 8 września 2015

Pomagamy uchodźcom na #7KongresKobiet. Przyłączajcie się!

Zbiórka Centrum Rodzicielstwa Kongresu Kobiet i Fundacji Ocalenie

Informacje o dramatycznym losie uchodźców przybywających do Europy z krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu są dla nas – kobiet Kongresu – głęboko poruszające. Zdumiewa nas i oburza obojętność, wręcz wrogość wobec nich, której jest dziś w Polsce tak wiele. Nie mamy wielkiego wpływu na decyzje polityków i nastroje społeczne, ale możemy zrobić dla tych ludzi coś konkretnego.

Uchodźcy i osoby w procedurze azylowej, którym pomaga Fundacja Ocalenie, pochodzą głównie z Czeczenii i Inguszetii, ale również z Gruzji, Ukrainy, Afganistanu, Iraku, Syrii, Somalii. Ponad połowa z nich to kobiety, dzieci i młodzież. 

Nie mają ubrań, brakuje rzeczy do szkoły i  podstawowych środków higieny.

Chcesz pomóc?

Przynieś na Kongres jedną lub więcej z tych rzeczy:

  • Wyprawka szkolna (najlepiej gotowy komplet dla ucznia/uczennicy w określonym wieku, czyli plecak, a w nim zeszyty, piórnik, farby, kredki, plastelina itd.) lub jakikolwiek jej element.
  • Ubrania dla dzieci i młodzieży (od noworodka do nastolatka, przyda się wszystko, a szczególnie rzeczy na zimę, np. kurtki, ciepłe spodnie, buty, czapki – mogą być używane, ale w dobrym stanie)
  • Zabawki (tylko w dobrym stanie, raczej nie pluszaki).
  • Rzeczy dla niemowląt (pieluchy, mokre chusteczki, oliwki, kaszki, smoczki, butelki).
  • Środki czystości (mydła, szampony, pasty i szczotki do zębów).
  • Ubrania dla dorosłych.

UWAGA: Nie przyjmujemy pieniędzy. Jeśli nie przyniesiecie nic z domu, można po prostu pójść do sklepu i coś kupić.  ZBIÓRKA TRWA PRZEZ CAŁY KONGRES, ale prosimy przynosić dary raczej wcześniej niż później ze względu na logistykę. Miejsce zbiórki - SAMOCHÓD FUNDACJI OCALENIE - przed wejściem na Torwar.

Zachęcam do włączenia się do akcji!

Henryka Bochniarz

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI