Twitter

Wielka debata biznesu i ministrów środowiska

środa, 2 października 2013

Dziś w Warszawie odbywa się debata kilkudziesięciu ministrów środowiska z przedstawicielami biznesu na temat ochrony klimatu. Jednym ze współorganizatorów tego pierwszego międzynarodowego okrągłego stołu jest Konfederacja Lewiatan. Debata odbywa się przy okazji oficjalnej sesji ministrów środowiska (PreCOP), organizowanej na miesiąc przed 19 Międzynarodową Konferencją UNFCCC w sprawie klimatu (COP19) w Warszawie. Na Pre-COP zaproszonych jest ok. 40 delegacji z całego świata (m.in. z USA, Chin, Indii, Brazylii, Południowej Afryki oraz ministrowie środowiska z UE) w celu dokonania ostatnich ustaleń przed COP. Organizatorem i gospodarzem Pre-COP jest Ministerstwo Środowiska.

To pierwszy raz w historii, gdy w ramach PreCOP-u organizowany jest warsztat z przedstawicielami biznesu. Ministrowie wspólnie z biznesem będą dyskutować o możliwościach ochrony klimatu przy zachowaniu warunków do rozwoju gospodarczego, jak efektywnie finansować ochronę klimatu i skutecznie dystrybuować technologie.

2 października o godz. 13:00 odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca konsultacje ministrów środowiska z przedstawicielami biznesu, w której wzięłam udział razem z panią Beatą Jaczewską, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI