Twitter

XIII Kongres Kobiet - Odzyskać normalność!

sobota, 6 listopada 2021

XIII Kongres Kobiet - Odzyskać normalność!

W złym świecie nie ma dobrego życia. Naszym obowiązkiem jest bunt. Będziemy rozmawiać z buntowniczkami i zastanawiać się jak możliwa jest egalitarna demokracja, jak możliwa jest inna polityka? Będziemy diagnozować sytuację kobiet w świecie, który im nie sprzyja; w pandemii, na rynkach pracy (co dalej z ustawą o równości płac?), w sferze prywatnej (przemoc seksualna). Zastanawiać się: Jak odbudować polską szkołę? Jak wierzyć poza Kościołem? Jak rządzą kobiety w samorządach? Na co wydajemy pieniądze? Porozmawiamy o seksie po 50. i cnotach niewieścich. W Dzień Niepodległości zajmować się będziemy „Uchodźcami – naszymi bliźnimi”; zastanawiać się po co nam patriotyzm i co się dzieje z męskością (kryzys?). Zajmiemy się też trans feminizmem i ekofeminizmem.
Kongresowi towarzyszyć będzie bezpośrednia relacja ze szczytu klimatycznego w Glasgow i wielka debata „Czy kobiety uratują klimat”

 

zapraszam na tydzień debat, a w sobotę na live stream ze studia w Warszawie - dostępny na Facebooku Kongresu Kobiet i Wysokich Obcasów
 

Konfederacja LewiatanStowarzyszenie Kongres KobietEFNI